ul. Fryderyka Szopena 11

dyrektor@pp2.resman.pl

Baza i lokalizacja przedszkola

BAZA I LOKALIZACJA PRZEDSZKOLA

Publiczne Przedszkole Nr 2 znajduje się w centrum Rzeszowa na osiedlu Śródmieście – Południe przy ulicy Fryderyka Szopena 11. Usytuowane jest w kompleksie zabytkowych budynków, w których mieści się III Liceum Ogólnokształcące, Gimnazjum Nr 2 oraz Przedszkole. Nasze przedszkole posiada pięć jasnych i słonecznych sal zajęć, wyposażonych w kolorowe meble, zabawki i pomoce dydaktyczne. Część pomieszczeń przedszkola zajmuje zaplecze kuchenne, gdzie przygotowywane są świeże i smaczne posiłki, często pieczone jest ciasto. Obok przedszkola znajduje się ogrodzony i bezpieczny plac zabaw dla naszych dzieci, wyposażony w nowy, drewniany sprzęt do zabaw ruchowych. Mimo bliskiego sąsiedztwa ruchliwej ulicy, przedszkolny plac zabaw położony jest w spokojnym, odizolowanym miejscu, ocienionym drzewami i krzewami.